Opublikowano: czwartek, 13 sie 2015 przez compareyourself.pl

Jak dodać pierwszy wpis na blogu

Aby dodać wpis należy wykonać następujące kroki:

Zaloguj się do panelu WordPress.

jak-dodac-pierwszy-wpis-na-blogu-01
Login i hasło do strony logowania znajdziesz na stronie ComperiaLead. Kliknij w „Login i hasło znajdziesz tutaj”, wówczas przejdziesz do strony ComperiaLead. Zaloguj się, do panelu Programu Partnerskiego ComperiaLead (login i hasło sam sobie wybrałeś zakładając u nas konto). Następnie wejdź w opcję Domena Twojego bloga, a wyświetli Ci się login i hasło do Twojego panelu WordPress. Poniżej zamieszczamy screen z takim miejscem, w którym odczytasz hasło do WordPressa. Kliknij w check box „Pokaż hasło”, wówczas odczytasz Twoje hasło. Wpisz je, a także login w przesłany Ci w mailu link : nazwaTwojegobloga.pl/logowanko

jak-dodac-pierwszy-wpis-na-blogu-02b
Gdybyś przeoczył maila (np. wpadł Ci do SPAMU), możesz zalogować się do panelu WordPress w inny sposób. Wpisz w pasek przeglądarki nazwę swojego bloga według schematu :
nazwaTwojegobloga/logowanko
jeśli masz blog mojadomena.pl, wpisz w pasek przeglądarki mojadomena.pl/logowanko

Prawidłowo wpisana nazwa bloga w przeglądarce:

jak-dodac-pierwszy-wpis-na-blogu-03
Teraz przejdziesz do panelu logowania WordPress. Powinieneś zobaczyć okno logowania jak poniżej:

jak-dodac-pierwszy-wpis-na-blogu-04
Nazwę użytkownika i hasło znajdziesz w panelu ComperiaLead. Po zalogowaniu do panelu, wejdź w zakładkę Domena Twojego bloga. Tam po odznaczeniu check boxa „Pokaż hasło”, wyświetli Ci się login i hasło do Twojego bloga. Wpisz je w powyższe okno logowania panelu WordPress.

Uwaga: Do panelu WordPress nie zalogujesz się jeśli nie masz włączonej opcji akceptowania ciasteczek.
Poniżej link z instrukcją jak to zrobić:
http://codex.wordpress.org/pl:Ciasteczka

Zalogowałeś się właśnie do panelu WordPress. Pora abyś dodał pierwszy wpis (post).

Zrobisz to wybierając opcję „Wpisy”, a następnie „Dodaj nowy”. Poniżej screen z zaznaczonymi polami.

jak-dodac-pierwszy-wpis-na-blogu-05
Przeszedłeś właśnie do miejsca, w którym możesz napisać post, a następnie go opublikować.

Na początku pamiętaj, aby zatytułować wpis. Zrobisz to wpisując tytuł w odpowiednie pole. Zanim dodasz wpis odznacz tekstową formę edycji (wybierz opcję „Wizualny”). Teraz napisz post i zatwierdź to klikając w guzik „Opublikuj”. Poniżej screen z zaznaczonymi polami.

jak-dodac-pierwszy-wpis-na-blogu-06
jak-dodac-pierwszy-wpis-na-blogu-07
Pamiętaj aby koniecznie wstawić „Obrazek wyróżniający”. Opcja ta znajduje się w panelu edycji w menu pionowym z prawej strony na samym dole. Wgraj obrazek przeznaczony na ikonę wpisu poprzez opcje „Media/Dodaj nowe” następnie tworząc treść artykułu pamiętaj aby wybrać „Obrazek wyróżniający” inaczej „Ikona wpisu”.

Jeżeli chcesz zobaczyć jak ten wpis będzie wyglądał na Twojej stronie, kliknij opcję Przejdź do strony (w tym celu najedź na ikonę z domkiem w lewym górnym rogu panelu WordPress).

 

Pamiętaj o kategoriach !!!

Bardzo ważna jest struktura Twojego bloga, w jej tworzeniu pomogą Ci kategorie.
Aby dodać kategorie w menu bocznym, w tym samym co jest link do dodania wpisu „Dodaj nowy” jes także link do „Kategoria”.

Po kliknięciu w ten link przejdziesz do zakładki w której można stworzyć nową kategorie lub podkategorie.
Aby stworzyć kategorię nazywamy ją odpowiednio w polu „Nazwa” , polem „Upr. nazwa” sie nie przejmuj, to pole będzie wypełnione automatycznie po stworzeniu kategorii, służy do wpisania adresu od jakim będzie wyświetlana kategorii, wypełni się automatycznie po zapisaniu kategorii.

Dalej – poniżej wybieramy opcje przypisania kategorii jako „Nadrzędny – Brak” , wówczas nowo stworzona kategoria będzie nadrzędna.

Jeśli chcemy aby była to podkategoria wówczas w opcji „Nadrzędny” wybieramy wcześniej utworzona kategorię.

Pamiętaj że tworząc nowe wpisy aby zaznaczyć – przypisać wpis do odpowiedniej kategorii.

Jeśli nie masz kategorii a masz już wpisy zawsze możesz stworzyć odpowiednie kategorie, podkategorie i ponownie edytując wpis przypisać go do odpowiedniej kategorii lub podkategorii.

No i na koniec aby Twój pierwszy post na blogu się wyświetlał musisz zapisać go klikając w „opublikuj” , natomiast po edycji danego posta już opublikowanego aby zmiany były widoczne kliknij na „Zaktualizuj”

2 komentarze

  1. Hej :) Co prawda nie rzeźbię na WP, ale też właśnie wyprodukowałam swój pierwszy wpis i bardzo się z tego faktu cieszę. Uwagi z tekstu przejrzałam i ogólnie są one sensowne, no ale do jakiej kategorii można dodać notkę, która po prostu jest pierwszą notką? Hm… może „pierwsze koty za płoty”? ;-)

  2. compareyourself.pl pisze:

    Cześć :) To miłe że nasze porady były dla Ciebie pomocne. Ten pierwszy wpis to Twoje przemyślenia, może będzie pasował do „O mnie” lub „Moje przemyślenia” . W WordPressie wpisy nie przypisanych do żadnej kategorii przypisują się automatycznie do „Bez kategorii” lub „Ogólna”. Myślę że kategoria „Moje przemyślenia” będzie najlepsza w przypadku tego wpisu :)
    Z uszanowaniem
    Robert Wiertel

Odpowiedz