Opublikowano: środa, 12 sie 2015 przez compareyourself.pl

Jak umieszczać banery i linki reklamowe

 

Jak zarabiać na prowadzeniu bloga ?

Jeśli chcesz zarabiać na prowadzeniu bloga wybierz narzędzia, za pomocą których klienci będą promować swoje produkty na Twojej stronie. Do wyboru masz wiele narzędzi, sam decydujesz które z nich będziesz umieszczał na stronie. Do wyboru masz narzędzia takie jak: widget, kalkulator, link, baner, CPL API, moduły, oferty XML, mailing.

Wykaz narzędzi jest umieszczony w panelu administracyjnym ComperiaLead.W celu instalacji narzędzi zaloguj się do panelu administracyjnego ComperiaLead. Po zalogowaniu, z lewej kolumnie panelu administracyjnego umieszczona jest zakładka Narzędzia. Wybierz narzędzie, które chciałbyś zainstalować u siebie na stronie. Dla przykładu, jeśli chciałbyś zainstalować banner, wejdź w zakładkę Bannery.

gdzie-sa-banery
Po kliknięciu w Bannery, system wyświetli Ci wszystkie aktualnie dostępne bannery. Możesz wybrać nie tylko rozmiar bannera ale przede wszystkim to, czego dotyczy banner. Np. nie chcesz reklamować u siebie na stronie oferty operatora  X, natomiast chcesz reklamować ofertę Orange. Aby banner z tą reklamą pojawił się na Twojej stronie, wystarczy że skopiujesz kod znajdujący się obok bannera i wkleisz go na swój blog w panel WordPress. Zrobisz to wykonując następujące kroki:Kliknij ZAZNACZ KOD,wówczas zaznaczony kod podświetli się na kolor niebieski.

zaznacz-kod
Następnie najedź myszą na podświetlony kod i prawym klawiszem myszy wybierz „Kopiuj”. Teraz  musisz wkleić ten skopiowany kod do swojego bloga. W tym celu zaloguj się do panelu WordPress  (login i hasło dostałeś od nas w pierwszym mailu). Po zalogowaniu wybierz opcję Wpisy, a  następnie ten wpis, pod którym będzie wyświetlana reklama Orange. Poniżej screen z zaznaczoną  opcją Wpisy i wybranym wpisem (Last minute – czy zawsze taniej?).
Pamiętaj, że im więcej reklam zainstalujesz na swoim blogu, tym więcej pieniędzy wpłynie na Twoje  konto. Dlatego pozostałe dwa posty (mój blog zawiera na razie tylko 3 posty) „Przeceny – prawda  czy mit?” i „Czy warto brać gotówkę na wakacje?” także powinny być wzbogacone o wybrane  narzędzie reklamowe.

Jeżeli zdecydowałeś już, który wpis chcesz opatrzyć reklamą (u mnie będzie to „Last minute – czy  zawsze najtaniej?) wystarczy wejść do tego wpisu i wkleić (np. pod nim ) banner Orange.  Aby to zrobić należy wykonać następujące kroki. Najpierw wejść w opcję Wpisy w panelu  WordPress, wówczas wyświetli Ci się lista wpisów, które już zamieściłeś na blogu. Wybierasz wpis  Last minute – czy zawsze najtaniej? klikając w niego. Teraz „jesteś” już w tym wpisie.

panel-jaki-art
 

Następnie  wybierz opcję Tekstowy (a nie Wizualny). Poniżej slajd z zaznaczoną opcją Tekstowy i miejscem pod  postem, w którym należy wkleić kod bannera.

kod-w-art
Od teraz banner będzie wyświetlany na Twojej stronie. Przejdź do trybu wyświetlania strony, a  zobaczysz jak strona będzie widoczna dla innych użytkowników odwiedzających stronę. Aby  przejść do trybu wyświetlania strony wystarczy w panelu WordPressa kliknąć opcję Przejdź do  strony (wyświetla się po najechaniu myszą na napis Nazwa strony umieszczony w lewej górnej  części kokpitu)

Najbardziej skuteczne formaty reklamowe to linki tekstowe. Dodatkowo ich zaletą jest to, że nie wpływają na wygląd bloga. Link tekstowy umieszcza się w ten sam sposób jak banner. Aby wkleić link tekstowy należy wejść do zakładki Linki

zakladka-linki
Następnie wybierz kampanię, którą jesteś zainteresowany i dołącz do niej. Jeżeli kampania została Ci udostępniona pod bannerem będzie widniał napis Dostępna.

wybierz-kampanie

Wejdź w opcję Zobacz więcej, a następnie w Link.

wybierz-link

Wpisz tekst dostosowany do tego linka. Np. Jeśli wpiszesz tekst “kredyt samochodowy” to czytelnik po kliknięciu w tekst przeniesie się do reklamy, z której link pochodzi. Kliknij przycisk Generuj.

generuj-link

Zostanie wygenerowany kod, który należy wkleić w artykuł (w trybie Tekstowym). Poniżej miejsce z zaznaczonym kodem.

kod-link

Jeśli chcesz, aby link wyróżniał się w tekście, wejdź w tryb Wizualny i wprowadź np. inny kolor tekstu lub podkreślenie.

kolor-linka

Jeśli chcesz zarabiać na prowadzeniu bloga, pamiętaj że kluczowe jest wzbudzenie zaufania u czytelników.

Zarabiaj na blogu, nie czekaj.

Nie osiągniesz tego jeśli nie przedstawisz im się i na zawsze pozostaniesz anonimowy. Nikt nie kupi polecanego na blogu produktu, od osoby o której nic nie wie. Dlatego pamiętaj o uzupełnieniu strony “O mnie” i “Kontakt”. Na stronie “O mnie” napisz kilka słów o sobie i dodaj zdjęcie. Na stronie “Kontakt” podaj minimum adres e-mail, pod którym będziesz dostępny dla czytelników.

Wykorzystaj nasze unikatowe narzędzie Comperia Analytics, dzięki któremu wzbogacisz swoje wpisy o wykresy. Za jego pomocą możesz analizować zupełnie za darmo historyczne i aktualne warunki produktów bankowych:

Korzystając z  Comperia Analytics zyskasz:

  • inspirację do nowych artykułów
  • konkretną wiedzę
  • możliwość samodzielnego generowania wykresów i dodawania ich na stronę
  • darmowy dostęp do archiwalnych i obecnych ofert bankowych

Link do narzędzia  www.comperiaanalytics.pl

Możliwości jest naprawdę wiele. Przygotowaliśmy filmy instruktażowe z opisem funkcjonalności:

Odpowiedz