Opublikowano: wtorek, 11 sie 2015 przez compareyourself.pl

Pytania i odpowiedzi dotyczące panelu WordPress

Konfiguracja WordPress-a w Compareyourself.pl

Jak wstawić obrazek wyróżniający inaczej ikonę wpisu
Jakie wtyczki mogę instalować na moim blogu?
Compare Yourself zostało stworzone z myślą o początkujących blogerach, takich którzy nie mają doświadczenia w prowadzeniu stron i blogów. Dlatego panel WordPress, który Wam oddajemy ma uproszczoną formę i nie przewiduje możliwości wpinania dodatkowych wtyczek. Nasz panel zawiera podstawowe wtyczki, które są niezbędne do tego, aby Twój blog był ciekawy graficznie i atrakcyjny merytorycznie. Jeżeli uznasz, że jakaś wtyczka jest Ci naprawdę niezbędna i przekonasz nas o tym, jeśli włożyłeś naprawdę dużo pracy w swój blog i przekonasz nas o tym, że jakaś wtyczka jest Ci niezbędna, to postaramy się przychylić do Twojej prośby.
Jak podać dane social mediowe aby były widoczne na moim blogu?
WordPress, który oddajemy Ci do użytku ma już wbudowane opcje, które z powodzeniem zastępują wtyczki social mediowe. Możesz umieścić na swoim blogu ikonę z linkami do swoich serwisów social mediowych bez konieczności instalowania wtyczek. Aby to zrobić należy wejść w zakładkę Profil i wpisać url-e w odpowiednie pola. Poniżej screen z zaznaczonymi polami. Urle to np. https://pl-pl.facebook.com/Comperia

dane-social-media
Czy mogę zmienić raz wybrany szablon (templatkę) bloga?
Tak, możesz. Możesz zmieniać szablon dowolną ilość razy bez utraty treści zapisanych na blogu.4) Jak mogę zmienić grafikę w wybranej templatce?
Jeśli nie podoba Ci się templatka, którą sobie wybrałeś możesz ją zmienić dowolną ilość razy. Nie możesz natomiast zmieniać elementów graficznych w samej templatce.
Jakie widgety mogę uruchomić na swoim blogu?
Panel WordPress, który oddajemy Ci do użytkowania ma już zainstalowane podstawowe wigdety (np. Kalendarz, Comperia Widget, RSS). Aby atywować widget należy wejść w zakładkę Wygląd, a dalej w opcję Widgety i przeciągnąć wybrany widget z części Dostępne Widgety do części Widgety Sidebara.

jak-wlaczyc-widgety
Niektóre widgety wymagają indywidualnych ustawień (np. wskazanie rodzajów Kategorii w Comperia Widget), wówczas podaj preferowane przez Ciebie ustawienia. Na koniec należy potwierdzić wykonaną operację klikając w przycisk Zapisz. Poniżej screen z zaznaczonymi częściami widgetów Dostępne widgety i Widgety Sidebara.
Czy mogę edytować wpis?
Tak, możesz. W tym celu wejdź do postu, zmień w nim treść i zaakceptuj to klikając w przycisk „Zaktualizuj” .
Gdzie mogę umieścić reklamę?

Reklamę ( np. banner, link) możesz umieścić w dowolnej części postu ( nad treścią postu, pod treścią postu i w środku postu.) Informację jak zamieszczać reklamy, czyli „Narzędzia” znajdziesz w pierwszej części poradnika.

Inna możliwość to reklama w panelu bocznym w formie bannera pionowego (scyscrapera) lub informacji reklamowej (wstawionej poprzez np. Java script). Zainstalujesz ją używając widgetu „Text” ( wstaw odpowiedni kod w pole tekstowe widgetu). W prawej części bloga, w prawym sidebarze, możesz też umieszczać kalkulatory.
Umieścisz je za pomocą Comperia Widget. Zwróć jednak uwagę na to, że nie jest to tradycyjna forma reklamy, a jedynie Kalkulator.

Jak usunąć post?

Aby usunąć post należy go przenieść do Kosza, a następnie usunąć z Kosza. Najedź myszą na post, który chcesz usnąć i kliknij Kosz. Następnie przejdź do Kosza, klikając w Kosz (znajduje się nad wszystkimi postami). Gdy już będziesz w środku Kosza, wystarczy że odznaczysz niepożądane posty, a następnie klikniesz w przycisk Opróżnij kosz. Poniżej screen obrazujące działanie.

jak-usunac-post
Czy można umieszczać boksy w panelu bocznym?

W panelu bocznym można umieścić widgety, w tym Widget Comperia , który może być np. kalkulatorem kredytowym jak te zaznaczone poniżej.

boksy-w-panelu-bocznym
Druga możliwość to umieszczanie reklam w panelu bocznym za pomocą widgetu Text. Pamiętaj jednak , że zgodnie z Regulaminem Compare Yourself, nie możesz wstawiać skryptów z innych programów partnerskich.

Do czego służy box Polecane?
W boxie Polecane będą umieszczane maksymalnie 3 linki kierujące do artykułów innych blogerów oraz artykułów umieszczonych na stronach Comperia.pl (np. comperia.pl, banki.pl, ehipoteka.pl). Dzięki temu, artykuły naszych blogerów, w tym Twoje będą promowane na zewnętrznych witrynach. Dla Ciebie oznacza to wyższe pozycje Twojego bloga w wyszukiwarce Google. Działania te są realizacją zapisów Regulaminu, w którym
zobowiązujemy się do włączenia bloga w obszar działań optymalizacyjnych i link buidlingu.
Czy na stronie Kontakt mogę podać dane kontaktów mojej firmy?
Tak, bloger może podać dane kontaktowe swojej firmy. A nawet powinien.
Jak wkleić zdjęcie do postu?

Twój blog będzie o wiele bardziej atrakcyjny dla czytelników jeśli posty będziesz ilustrował grafiką. Dodanie zdjęcia jest bardzo proste, a efekty niewspółmierne do wkładu pracy. Aby dodać zdjęcie należy wejść w zakładkę Media, a następnie dodać zdjęcie do Biblioteki mediów. Gdy już masz zdjęcie w galerii wystarczy edytując dany wpis dodać zdjęcie. Zwróć uwagę, że dodanie grafiki do Biblioteki mediów nie wystarczy, musisz jeszcze wejść w dany post i dołączyć do niego grafikę.

Aby dodać grafikę do postu należy:
Wejść w zakładkę Wpisy, a dalej Wszystkie wpisy. Wybrać wpis, do którego chciałbyś dołączyć grafikę i otworzyć go. Gdy już będziesz w poście, ustaw tryb Wizualny ( a nie Tekstowy), a następnie wejdź w Dodaj medium. Po prawej screen z opcjami wymagającymi odznaczenia.

zdjecie-do-postu
Po kliknięciu w Dodaj medium, przejdziesz do Biblioteki mediów, z której wybierzesz
interesującą Cię grafikę.

Pamiętaj, że samo zaznaczenie wybranej grafiki nie wystarczy, aby załączyć ją do postu. Po odznaczeniu grafiki, zaakceptuj działanie klikając w przycisk Wstaw do wpisu, znajdujący się w prawym dolnym rogu.

wstaw-media
Do jednego postu możesz wkleić dowolną ilość zdjęć. Uwaga: Możesz dołączyć dowolną ilość zdjęć do jednego postu. Jedyne ograniczenie jest takie, że pojedyncza grafika nie może ważyć więcej niż 999 kB.

Co zrobić, aby cofnąć raz wprowadzone zmiany?

Poprzednią wersję wpisu można przywrócić przy użyciu opcji Poprzednia wersja. W tym celu wejdź w post, który chcesz zmienić i ustaw tryb Tekstowy (a nie Wizualny). Na samym dole strony, pod postem zobaczysz wykaz kolejnych zmian na stronie. Wybierz wersję, którą chcesz przywrócić klikając w nią. Po prawej screen z rejestracją wersji postu.

poprzednie-wersje-postu

Po kliknięciu w wybraną wersję postu zostaniesz przeniesiony do wybranej poprzedniej wersji. Jeśli jesteś pewien, Że chcesz ją przywrócić kliknij w przycisk: Przywróć wybraną wersję

UWAGA:Niestety nie można przywrócić raz już usuniętych modułów ( np. Wyniki porównań) i stron. Usunięcie ich wiąże się z koniecznością wgrania całego szablonu od nowa. Pamiętaj o tym wprowadzając zmiany na blogu.

Jak zmienić numerację stron - kolejność w menu?

W prawej części bloga znajduje się wykaz stron – menu (sidebar). Po prawej screen z zaznaczonym miejscem wyświetlania stron dla motywu Finanse01.
Jeśli chcesz, aby strony wyświetlały się w innej kolejności należy wykonać następujące działania: Wejść w zakładkę Strony, wybrać stronę, którą chcesz przesunąć na inną pozycję, następnie w oknie Atrybuty strony wpisać właściwy numer. Np. jeśli chcesz, aby strona była na samej górze w polu Kolejność wpisz cyfrę 1. Potwierdź wprowadzone zmiany klikając w przycisk Zaktualizuj.

atrybuty-strony
Pamiętaj, że każda strona powinna mieć przypisany inny numer.

menu01
Jak zmienić kolejność zakładek w menu bloga?

Aby zmienić kolejność zakładek w Menu należy wejść w zakładkę Wygląd, a następnie menu. Kolejność zakładek w menu zmieniamy przesuwając elementy w oknie Struktura menu. Np. jeśli chcemy aby zakładka Kontakt była na ostatnim miejscu ( a nie jak teraz na pierwszym), należy chwycić myszką element Kontakt, przesunąć go w dół okna i zaakceptować działanie klikając w przycisk Zapisz menu. poniżej screen z oknem Struktura
menu.

struktura-menu
Dlaczego banner, który wkleiłem przestał się wyświetlać?
Jeżeli banner, który jeszcze wczoraj był na Twoim blogu, dziś nie wyświetla się, sprawdź czy aby przypadkiem nie skończyła się kampania.
Co zrobić aby wyśrodkować banner?

Jeżeli banner wyświetla się po lewej lub prawej, radzimy abyś go wyśrodkował.

Aby to zrobić wystarczy, że w kodzie bannera wpiszesz center. W tym celu przed kodem wstaw <center> , a po kodzie </center>.
Dla przypomnienia – kod bannera zaciągasz z panelu administracyjnego ComperiaLead i wklejasz do na stronę bloga (w post). Manual pokazujący jak wklejać reklamy znajdziesz w poradniku Pierwsze kroki.

Jak zmienić ilość wpisów na stronie?
Aby zmienić ilość wyświetlanych wpisów na stronie należy wejść w zakładkę Ustawienia, a dalej Czytanie. Następnie w polu „Strony blogu wyświetlają maksymalnie” podaj odpowiednią liczbę ( np. 2 bo chcesz mieć po dwa posty na stronie). Zaakceptuj zmiany klikając w przycisk: Zapisz zmiany
Jak włączyć Ubezpieczenia w module Comperia Konfiguracja?
Aby zaprezentować informacje dotyczące tematyki ubezpieczeń skorzystaj z widgetek dostępnych na Comperialead. Wstawiaj je w nowo utworzone wpisy, Pamiętaj jednak o konieczności dołożenia treści – opisu. Limit wyznaczony jest na minimum 1000 znaków.

Odpowiedz