Opublikowano: poniedziałek, 10 sie 2015 przez compareyourself.pl

Jak dodawać reklamy w panelu bocznym

Jednym ze sposobów uatrakcyjnienia Twojego bloga jest wstawianie reklam w prawym bocznym panelu (sidebarze).  Aby to zrobić wystarczy dodać widget tekstowy, a następnie umieścić w nim, zaciągnięty z panelu comperialead.pl, kod reklamy.

Pierwszy krok to zalogowanie się do panelu WordPress i wejście do Kokpitu. Jak to zrobić dowiesz się z poradnika Jak zalogować się do WordPress i dodać pierwszy wpis.
Jak już będziesz w Kokpicie, wybierz Wygląd, a dalej Widgety.

baner-panel-boczny-01
Teraz wybierz widget Tekst.

baner-panel-boczny-02
Po kliknięciu otworzy się okno. Kliknij w przycisk Dodaj widget.

baner-panel-boczny-03
Od teraz widget jest zainstalowany na Twoim blogu, a w Kokpicie WordPressa zobaczysz dodatkowe okno Widgety Sidebara. Poniżej screen z oknem.
Proponujemy Ci nie zmieniać domyślnych ustawień (Pokaz widget, Ukryj na zaznaczonych, Pokaż na zaznaczonych). Dzięki takim ustawieniom widget będzie widoczny na wszystkich podstronach Twojego bloga.

baner-panel-boczny-04
Jeśli masz już zainstalowany widget, pora dodać w nim banner. Zanim to zrobisz proponujemy Ci wpisać w tytule widgeta rodzaj reklamowanego produktu. Np. w kwietniu możesz reklamować jazdy próbne. Wpisz w pole Tytuł (okno powyżej) Jazdy próbne, a w pole pod tytułem wklej skopiowany z panelu comperialead.pl kod reklamy. Poniżej screen obrazujący działanie.

baner-panel-boczny-05
Zapisz zmiany klikając w przycisk Zapisz znajdujący się pod oknem Widgety Sidebara.
W ten sposób dodałeś reklamę w bocznym panelu bloga. Zwróć uwagę na to, że w sidebarze należy umieszczać reklamy pionowe i wąskie np. scyscraper o wymiarach 160×600. Poniżej screen z przykładami  bannerów do pobrania. Zaznaczono prawidłowe dla sidebarba wymiary bannera.

baner-panel-boczny-06
Prawidłowo wklejony banner w bocznym panelu prezentuje screen poniżej:

baner-panel-boczny-07

Odpowiedz